Powyższe przykłady automatyzacji procesów HR opierają się na standardowych, łatwo konfigurowalnych funkcjach BeeOffice. W Raiffeisen pojawiła się też potrzeba uporządkowania i digitalizacji kolejnych procesów: przyjęcia nowego pracownika oraz zakończenia współpracy. Standardowo w BeeOffice obsługa onboardingu i offboardingu nie jest zaimplementowana, ale zestaw dostępnych funkcji i elastyczność ich wykorzystania pozwoliły na szybkie dostosowane narzędzia do wymagań firmy.
Po zakończonej rekrutacji proces przyjęcia nowego pracownika zainicjowany przez uprawnionego menedżera, który wypełnia dostępny w BeeOffice wniosek, w którym podaje imię i nazwisko, stanowisko, przypisanie organizacyjne i lokalizację, a także rodzaj umowy wraz z wynagrodzeniem zasadniczym. Taki wniosek kierowany jest do zespołu HR, który go akceptuje bądź odrzuca (np. celem korekty lub uzupełnienia). Zespół HR określa również dodatkowe osoby, które wymagane są do zaakceptowania wniosku (np. w sytuacji gdy ustalone wynagrodzenie nie mieści się w zakładanym budżecie).
Po uzyskaniu wymaganych akceptacji zespół HR uzupełnia wniosek o informacje dodatkowe, takie jak numer osobowy nowego pracownika, określa również warunki panujące w miejscu pracy, które służą osobie z kadr do wystawienia skierowania na badania medycyny pracy. Zatwierdzenie uzupełnionego wniosku powoduje założenie – na razie jeszcze nieaktywnego – konta w BeeOffice. Równocześnie następuje przekazanie informacji o nowym pracowniku do wewnętrznego systemu, służącego do przypisywania uprawnień.
Po zakończeniu rejestrowania użytkownika w systemach wewnętrznych, założeniu skrzynki pocztowej, ustaleniu służbowych numerów telefonów następuje przekazanie wymaganych danych do BeeOffice i uzupełnienie konta. Kolejny krok to aktywacja konta pracownika w BeeOffice. Następnie o tym fakcie powiadamiane są zespoły zaangażowane w przyjęcie nowego pracownika. Zespoły BHP, administracji, IT, HR oraz przełożony otrzymują stosownego mejla, z informacjami właściwymi z perspektywy danego odbiorcy.
Proces offboardingu także jest realizowany na formularzu odpowiedniego wniosku menedżerskiego. Wniosek zakłada pracownik działu HR i jest to forma rozliczenia odchodzącego pracownika pomiędzy działem kadr, administracją, menedżerem. Tego formularza nie wypełnia odchodzący pracownik. Dla niego udostępniono inny wniosek, tzw. obiegówkę. Tam gdzie to możliwe, pracownik jest rozliczany zdalnie (np. księgowość potwierdza, że pracownik nie ma żadnych zaległości wobec firmy).